Bu sitede kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Kabul ve devam etmek için kapata basınız.

Burs Programı

Amaç ve Kapsam

Burs stratejilerini ve süreçlerini yerel ve küresel iyi uygulama örneklerini de değerlendirerek sürekli geliştirmek ve burs yönetiminde en iyi ve en yenilikçi uygulamalara sahip olmak.

Devamını Oku

 

Genel Şartlar

Anadolu Vakfı Burslarından faydalanacak tüm öğrencilerin öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olması ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olması gereklidir.

Devamını Oku 

 

Burs Miktarı ve Ödemesi

Bursiyer seçilen adaylarımız, Alternatif Bank ( Abank ) ‘ dan hesap açmaları, ayrıca kendilerinden bursiyer olabilmeleri için talep edilen tüm belgeler ile beraber, kargo ile Anadolu Vakfı adresine eksiksiz göndermek durumundadırlar.

 Devamını Oku

 

Burs Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında Anadolu Vakfı’nın internet sitesi olan www.anadoluvakfi.org.tr adresinden form doldurmak sureti ile online olarak yapılır.

 Devamını Oku

 

Burs Devam Koşulları

Burs süresi bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Eğer varsa Hazırlık sınıfı da en fazla 1 yıl olarak bu süreye eklenir.

Devamını Oku